Categories
Zabiegi kosmetyczne

Co to mikrodermabrazja?

Mikrodermabrazja, zwana inaczej mikropeelingiem, to jeden z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w gabinetach kosmetycznych. Polega on na mechanicznym złuszczaniu zrogowaciałego naskórka przy pomocy strumienia mikrokryształków (glinu lub korundu), głowic diamentowych lub tlenu i soli fizjologicznej. Mikrodermabrazja skutecznie redukuje niedoskonałości skóry – zmarszczki, trądzik, przebarwienia, rozszerzone pory, blizny i zaskórniki.

Wyróżnia się trzy rodzaje mikrodermabrazji. Dobór odpowiedniej metody zazwyczaj poprzedzony jest wywiadem z klientką, a także stanem jej skóry. Dlatego przed udaniem się na zabieg warto poradzić się dermatologa, który pomoże dobrać zabiegi i pielęgnacje do naszej skóry. 

Mikrodermabrazję diamentową uważa się za stosunkowo delikatną i niepowodującą podrażnień. Kosmetyczka wybiera odpowiednią głowicę diamentową z odpowiednią grubością ziaren. Najmniejsze przeznaczone są najczęściej do okolic oczu i nosa, nieco większe do twarzy, średnich używa się do szyi i dekoltu, zaś największych do innych partii ciała, np. pleców. Ten rodzaj mikropeelingu polecany jest szczególnie osobom ze skórą podatną na podrażnienia i skłonną do alergii.

Mikrodermabrazja korundowa jest silniejsza niż diamentowa. Kryształki korundu lub glinu ścierają zrogowaciały naskórek intensywniej, co sprawdzi się w przypadku usuwania zmarszczek, zaskórników, wągrów, blizn potrądzikowych i przebarwień. Po zabiegu może wystąpić delikatne zaczerwienienie twarzy, które zniknie samoistnie w ciągu kilku godzin

Najłagodniejszą formą mikrodermabrazji jest oxybrazja, którą przeprowadza się przy użyciu tlenu i soli fizjologicznej. Sprawdzi się ona doskonale w przypadku osób, które borykają się ze stanami zapalnymi na skórze i nadmiernym łojotokiem. Tlen skutecznie zabija bakterie odpowiedzialne za trądzik, zaś roztwór soli fizjologicznej łagodzi reakcję zapalną.

Mikrodermabrazja wskazana jest szczególnie w przypadku osób, które borykają się z trądzikiem, zaskórnikami, rozszerzonymi porami, przebarwieniami, rozstępami, zmarszczkami i cellulitem. Sprawdzi się także w przypadku zmęczonej, pozbawionej blasku cery oraz w przypadku pierwszych oznak starzenia. Mikrodermabrazja może być wykonywana nie tylko w obrębie twarzy, ale także na szyi, dekolcie i plecach. Cena mikropeelingu w zależności od jego rodzaju i miejsca może kosztować od 100 do 200 zł za jeden zabieg. Oczekiwane efekty widoczne są zazwyczaj po 6-10 zabiegach wykonywanych co 2-4 tygodnie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *